Draugystės tiltas 2021, Palanga

 
Publikuota: 2021-06-07
Renginio data: 2021 06 07 Visi renginiai
XVI-asis Linedance sokiu festivalis ,,Draugystės tiltas 2021’’
 
2006 metais Linedance šokių festivalis ,,Draugystės tiltas‘‘ buvo visiška naujiena Lietuvoje.
Tai buvo pirmasis, tokio pobūdžio, linedance šokių festivalis Lietuvoje ir jį suorganizavo Linijinių šokių mokykla LINEDANCE LT.
Pirmame linedance šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas‘‘  dalyvavo 250 šokėjų ir šis skaičius kasmet vis augo.
2009 m., bendradarbiaujant kartu su Palangos m. kultūros centru, linedance festivalio metu, buvo užregistruotas Lietuvos Factum agentūros rekordas.
Festivalio metu šoko 1569 šokėjai iš daugiau nei 40 Lietuvos miestų, taip pat šokėjai iš Latvijos, Estijos ir Norvegijos.
Sekančiais, 2010 m. festivalyje dalyvavo daugiau nei 2100 šokėjų. Tai buvo rekordinis dalyvių skaičius!!!
Linedance šokių festivalis yra labai mėgiamas visų linedance šokėjų. Jame dalyvauja tiek vaikai, tiek suaugę, tiek ir šeimos nariai (mama, močiutė, anūkai ar pan…).
Žmonės, išsirikiavę eilėmis, atlieka 10-14 išmoktų linedance šokių, kuriuos prieš tai mokosi savo šokių studijose visus metus.
2020 metais festivalis vyko su kilnia paramos misija. Festivalio lėšos buvo skirtos Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui.
,,Draugystės tilto‘‘ festivalis vystėsi palaipsniui, vis papildydamas savo formatą. Pradžioje buvo šokama tik Basanavičiaus gatvėje,
vėliau festivalis prasidėdavo rytiniu pasišokimu prie jūros ir tik tuomet persikeldavo į Basanavičiaus gatvę.
Festivalį užbaigia linedance šokių vakaras. Į festivalį buvo kviečiami svečiai, šokių mokytojai iš Olandijos, Ispanijos, Danijos.
Taip pat pradėta kviesti ir Lietuvos atlikėjus, pagal kurių dainas, festivalio dalyviai atlikdavo savo šokių programą. 
Festivalio šokių vakare jau dalyvavo atlikėjai: Kantri muzikos grupė ,,Vixva‘‘, Steponas Januška, Irena Starošaitė, Rytis Cicinas, Žilvinas Žvagulis, grupė ,,Patruliai‘‘, Virgis Stakėnas. Festivalis ,,Draugystės tiltas‘‘ yra skirtas visiems žmonėms, nesiekiant profesionalaus  atlikimo lygio.

Jis yra skirtas ,,dūšiai‘‘, bendravimui, atsipalaidavimui, bendraminčių susiėjimui.